TÜRKİYE EROZYONLA MÜCADELE, AĞAÇLANDIRMA VE DOĞAL VARLIKLARI KORUMA VAKFI
(The Turkish Foundation for Combating Soil Erosion, For Reforestation and the Protection Of Natural Habitats)
TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN
 (TEMA VAKFI URLA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ  KURULUŞ-ETKİNLİKLER)
KURULUŞ: GÜZİN DÜNDARIN KATKILARIYLA   2-NİSAN-1999 YILINDA URLA
İLÇESİNDE  KURULDU.   İLÇE KAYMAKAMI  A.KAMİL  BAŞIHOŞ , BELEDİYE BAŞKANI SELÇUK KARAOSMANOĞLU TÜM KAMU KURULUŞLARI, ASKERİ BİRİMLER VE BASIN KURULUŞLARINA TANITIM , BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILARAK GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİN FAALİYETE GEÇMESİ SAĞLANDI . BİR YIL İÇİNDE 300 ÜYE KAZANILDI   
    OCAK 2000 İTİBARI İLE TEMA MERKEZ YETKİSİ  VE BELEDİYE BAŞKANI, MECLİS ÜYELERİNİN ONAYI İLE BELEDİYE İŞ MERKEZİNDEKİ OFİS FAALİYETE GEÇİRİLDİ, MİİLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZLI KARATÜRK ÜN TALİMATLARIYLA  OKULLARDA TEŞKİLATLANMA  VE  ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ..
SAKIZ PROJESİ : KÖYLERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR SIRASINDA SAKIZ AĞAÇLARI TESBİT EDİLEREK,  ÖRNEKLER ALINDI TEMA MERKEZE GÖNDERİLDİ BU KONUDA BİR PROJE ÇALIŞMASI YAPILARAK DEĞERLENDİRİLMESİ , DESTEKLENMESİ TALEP EDİLDİ VE BU   ONAYLANARAK  PROJELENDİRİLDİ.
        EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜKTEN  DESTEK ALINDI ( DOÇENT ŞENOL BOZTOK UN KATKILARI İLE ),  SEMİNERLER YAPILDI ,  ÜNİVERSİTE  VE ÇEŞMEDEKİ PANELLERE KATILARAK EKİBİN DETAYLI BİLGİ AKIŞI BU ARADA AŞI ALINACAK AĞAÇLARIN KORUNMASI VE ÇOĞALTILMASI SAĞLANDI . UYGULAMA ALANI OLARAK TESBİT EDİLEN YÜKSEK TEKNOLOJİ ZİYARET EDİLDİ BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU. 2002 YILINA KADAR İLÇE KAYMAKAMLIĞI VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TALİMATLARI İLE  OKUL TEMSİLCİLİKLERİ KURULUŞ VE ÇALIŞMALARI SÜRDÜ. 19 OKULDAN SEÇİLEN TGT ÖĞRETMEN DOĞA VE ÇEVREYE DUYARLI GENÇLERE BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI VE DİA SUNUMLAR YAPTI. RESMİ GÜN VE TÖRENLERDE ÖĞRENCİLER İLE TEMAYI TEMSİL ETTİ VE KATILIMDA BULUNDU . İLÇE KAYMAKAMLIĞI, YEREL YÖNETİM, ORMAN ŞEFLİĞİ,TARIM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ , ASKERİ BİRİMLER,EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ,SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE İŞBİRLİĞİ VE UYUM İÇİNDE ÇALIŞILDI.
GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU İLE TEMA VAKFI ETKİNLİKLERİ: 2003 YILI İTİBARI İLE CUMHURBAŞKANI A.NECDET SEZER İN EŞİ SEMRA SEZER İN HİMAYELERİNDE KURULAN GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİNDE VAKFI TEMSİLEN 2005 YILINA KADAR 16 KÖY ZİYARET EDİLDİ. KÖY PROJELERİNDE ORGANİK TARIM VE EĞİTİM  İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI. GÖNÜLLÜ TEMSİLCİ BOLU KAMPINA VE UŞAK,ÇEŞME KOORDİNASYON TOPLANTISINA (YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARI İLE ) KATILDI.
 
Tüm Telif Hakları Saklıdır © 2007 EGE-ART